Odpovídáme na Vaše časté dotazy (FAQ)

 

1) Prodávám byt nebo dům 

2) Chci koupit nemovitost

3) Jsem RK, makléř, developer a zajímá mě spolupráce

4) Technické otázky a problémy

  

 

1) Prodávám byt nebo dům 

Jak  mám byt připravit na natáčení?

Byt nebo jiná nemovitost nevyžaduje žádné speciální přípravy. Váš videoinzerát bude ale samozřejmě vypadat lépe, když bude byt uklizený a bez zbytečných předmětů v záběru kamery. Například tedy mycí prostředky, utěrka nebo plný odkapávač na nádobí působí na kuchyňské lince rušivě. Totéž se dá říci i o ostatních stolech v bytě. Čím méně věcí na nich, tím lépe.

Za jak dlouho po objednání videoinzerátu bude uveřejněn?

Zpravidla do jednoho týdne od zaslání a zaplacení objednávky bude Váš videoinzerát kompletně natočen, zpracován a připraven k publikování.

Můžu si vybrat hudbu k podkreslení svého videoinzerátu?

Všechny videoinzeráty jsou v rámci ceny podkresleny příjemnou autorskou hudbou. Pokud máte zájem vložit do videoinzerátu vlastní hudbu a se bude jednat o Vaši autorskou hudbu, jejímž uveřejněním nedojde k porušení autorských práv, můžeme tuto službu po dohodě bezplatně poskytnout.

Jak dlouhý bude můj videoinzerát?

V průměru trvá videoprohlídka nemovitosti asi 8 minut, samozřejmě v závislosti na velikosti prodávaného bytu nebo domu. Obrazový materiál vždy doplníme příjemnou autorskou hudbou a k videoinzerátu pro Vás zpracujeme i půdorys prodávané nemovitosti.

Mám garsonku, hodí se i tato pro videoinzerát?

Ano, garsoniéra nebo jiný malý byt je samozřejmě nemovitost jako každá jiná a každý potenciální kupující ji musí navštívit. I malý byt je tedy vhodný pro natočení videoinzerátu a prezentaci na freenestu.

Jak dlouho bude trvat natáčení v mém bytě?

Návštěva s kameramanem u Vás doma bude trvat zhruba hodinu. Vlastní natáčení v interiéru trvá v průměru 30-40 minut čistého času.

Mohu vystupovat ve svém videoinzerátu?

Pokud máte na mysli v roli moderátora (průvodce) své vlastní nemovitosti, je to po dohodě možné. Natočení a zpracování takového videoinzerátu je však náročnější, což bude reflektovat vyšší cena za výrobu videoinzerátu. V případě zájmu o výrobu moderovaného videoinzerátu nás prosím kontaktujte, na podrobnostech se domluvíme.

Mohu sem vložit svoje vlastní video?

Bohužel toto nelze vzhledem ke skutečnosti, že prohlížení videoinzerátu je placeno kupujícím. Portál freenest garantuje kvalitu a vysokou vypovídací schopnost videoinzerátů po obsahové i kvalitativní stránce. Obsah i forma videoinzerátů jsou striktně dány scénářem jednotlivých klipů a jednotným způsobem zpracování v našem studiu.

Budu něco platit za dobu, kdy můj videoinzerát bude uveřejněn na portálu freenest.tv?

Umístění Vašeho videoinzerátu na portálu freenest je zcela zdarma, a to po celou dobu trvání inzerce. Zhlédnutí videoprohlídky u videoinzerátu je zpoplatněno směrem k prohlížejícímu. Videoprohlídky nicméně můžete v případě zájmu otevřít ke zhlédnutí všem návštěvníkům portálu (potom je zhlédnutí zdarma), tuto službu lze objednat v objednávce videoinzerátu. 

Jak vám mám dodat podklady pro půdorys?

Ideální pro nás je vložit sken projektu či půdorysného schématu přímo do vytvořeného inzerátu (tuto možnost máte hned po odeslání objednávky automaticky přímo na portálu). Jako podklad postačí ale i rukou nakreslený dispoziční náčrt Vaší nemovitosti, do kterého prosím vyznačte výměry jednotlivých místností nebo alespoň základní rozměry. Čím více informací, tím lépe, Vaši kupující tuto snahu ocení. Podklady nám můžete zaslat klidně i emailem na info@freenest.tv, v případě nejvyšší nouze je možné tento podklad předat i osobně kameramanovi při natáčení.

 

 

2) Chci koupit nemovitost

Nahradí videoprohlídka fyzickou návštěvu nemovitosti?

Ano, videoprohlídka Vám dokáže plně nahradit prvotní návštěvu nemovitosti. Speciálně natočené video v kombinaci s našimi půdorysy Vám poskytne výbornou představu o stavu, velikosti a dispozici prohlížené nemovitosti. Fyzicky potom zajdete pouze tam, kde už víte, že se Vám líbí. Neztrácejte čas a peníze obcházením všeho.

Mohu zakoupenou videoprohlídku ukázat své rodině a známým?

Snadné sdílení prohlídek je jednou ze základních předností portálu freenest. Doma nebo v práci snadno ukážete prohlídku rodině i kolegům kdykoliv ze svého účtu na freenestu, a to opakovaně kolikrát chcete po celou dobu platnosti zakoupené prohlídky.Nebo si pomocí zvláštního tarifu nechte vygenerovat tzv. „zlatý odkaz" s jehož pomocí můžete snadno pozvat na prohlídku veškeré své známé (mailem, přes facebook, skype apod.), kteří pak prohlídku mají přístupnou jediným kliknutím.

Proč je zhlédnutí prohlídky placené?

Zpoplatnění prohlídek je především ochranou prodávajících, kteří na freenestu inzerují prodej svých bytů a nemají potřebu otevírat dveře do svého soukromí úplně každému. Mírný poplatek počet prohlížejících zredukuje pouze na skutečné zájemce o koupi nemovitosti a umožní nám poskytnout svým klientům relevantní zpětnou vazbu o počtu návštěv. Ve skutečnosti však prohlížejícím freenest peníze šetří. Na jednu standardní prohlídku nemovitosti vynaloží zájemce v průměru hodinu volného času, k tomu náklady na dopravu, parkování, telefon a často dosti nervů s vlastní organizací prohlídky (sladění potřeb a volného času s prodávajícím, příp. i makléřem). Pokud navíc zájemce organizuje prohlídky ve větší vzdálenosti od bydliště, náklady i časová náročnost jsou ještě mnohem větší. Za mírný poplatek na freenestu všechen tento čas i peníze ušetříte a na prohlídku si zajdete jednoduše teď.

 

 

3) Jsem RK, makléř, developer a zajímá mě spolupráce

Proč mám inzerovat na portálu freenest.tv?

Cílem portálu freenest není propagace prodeje bytů bez realitky (bez účasti RK). Portál freenest představuje chybějící článek na realitním trhu, který významně usnadní práci i realitním kancelářím. Jako realitní makléř či kancelář s freenestem:

 • nabídnete svým klientům novou službu,
 • odlišíte tak své služby od konkurence,
 • zvýšíte frekvenci svých prodejů,
 • zvýšíte svůj obrat,
 • přitom výrazně ušetříte čas sobě i klientům.

Navíc, jako RK či makléř máte možnost naše služby využívat za speciálních, velmi atraktivních podmínek. Neváhejte nás kontaktovat a navázat spolupráci.

Co mě bude spolupráce s freenestem stát?

Kromě vlastní výroby videoinzerátu portál freenest neúčtuje za inzerování žádné další povinné poplatky, Vámi inzerovaná nemovitost je na portálu umístěna zdarma až do jejího prodeje nebo do stažení nabídky. Neúčtujeme ani žádné registrační poplatky či paušální poplatky, kterých si "užíváte" v hojné míře na standardních inzertních serverech. Tyto poplatky do budoucna ani nikdy nehodláme zavádět! Navíc, pro spolupracující realitní kanceláře máme připraven výjimečný obchodní program. Neváhejte nás kontaktovat pro zaslání detailů.

Co developerské projekty?

Jste developer a chcete svůj projekt prezentovat profesionálně a moderně? Nechcete mít s prezentací starosti?

Pak jste na správné adrese. Pro developery připravujeme zvláštní program s atraktivními podmínkami spolupráce i speciálními podmínkami pro prezentaci videoinzerátů. Podmínkou spolupráce s námi je samozřejmě mít developerský projekt ve finální fázi, tj. hotový, aby bylo možné jeho natočení. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat o bližší informace o spolupráci.

 

 

4) Technické otázky a problémy

Video se mi při přehrávání zasekává.

Příčinou bude pravděpodobně pomalé připojení k internetu u Vašeho počítače. Video zkuste v tomto případě po spuštění ihned pozastavit (tlačítko „pauza") a počkejte, než se videoklip nahraje do paměti přehrávače (šedá čára na spodní liště). Poté video znovu spusťte (tlačítko „play"). Alternativně v přehrávači přepněte na nižší kvalitu videa (přepínač HQ, LQ), což načítání značně urychlí.

Jaký mám používat prohlížeč?

Můžete použít libovolný internetový prohlížeč. Doporučujeme například Google Chrome či Mozilla Firefox, vždy pokud možno aktuálně dostupnou verzi. Používáte-li starší prohlížeč (např. Internet Explorer 8 či starší), některé funkce portálu mohou fungovat s komplikacemi. V tomto případě prosíme aktualizujte svůj prohlížeč.

Mohu přehrávat videoprohlídky i na svém mobilním telefonu?

Ano, videa jsou na portálu k dispozici v multiplatformním formátu flash. Video z portálu freenest přehrajete na kterémkoliv mobilním zařízení s webovým prohlížečem a nainstalovaným pluginem pro přehrávání flash video. Podmínkou je samozřejmě internetové připojení o dostatečné rychlosti.

 

 

Prodáváte nemovitost?

Výhody prodeje na freenestu:

 • Kupující přicházejí 24 hodin denně
 • Více prohlídek = rychlejší prodej
 • Ukliďte pro všechny pouze jedenkrát
 • Inzerujte zdarma
Více výhod více výhod

Kupujete nemovitost?

Pojďte na freenestu na prohlídku TEĎ.

 • Na prohlídku v neděli ve 23.00? Klidně
 • Nečekejte na domluvení schůzky
 • Porovnávejte více nemovitostí současně
 • Sdílejte prohlídky s přáteli
Další důvody další důvody